– épp a 4 emeleten a nyitott ablakomban ülök. Lábbal kifele…
– Menjél be. Hideg van
– Neeehm..
– Deeee
– Ez nekem már. Már túl sok Ez az érzelmi letargia
– Figyelj! Mindenkinek nehéz válni, elválni, elengedni A gyerek a legfontosabb
– Egyszer már megtettem. Aztán most feltépi ezt a sebet– Szeresd
– Plusz a szerencsétlen életem is ..pff sok ez nekem Pont most írtam ki Van! Az a pont amikor már semmire sem gondolsz és semmi nem hoz vissza
– Nincs mindig napsütés az tény De van egy gyereked aki szeret
– Másfél éve nincs napsütésem
– Bármi van miatta legalább Hidd el az egy csoda látni felnőni
– Van gyermeked?
– 2 fiam– Kincsem.
– Na tessék miatta visszahúzni a popsid az ablakból!– Bejöttem Igazad van Csoda ez a gyermek.
Sokat gondolkoztam, mit is írhatnék Flóráról és az ő mostani helyzetéről. Azt hiszem az előbbi köztünk zajló párbeszéd jól jellemzi azt az állapotot, amiben épp van.
De hogy is jöttünk össze mi a messengeren? Egy csoportban írt egy segélykérő üzenetet, mely szerint fél, hogy a gyerekét nem láthatja, ha a bíróságon válnak a feleségével.
Az orvostudomány jelenleg öt kritérium alapján sorolja az emberek valamelyik nembe:
1. kromoszomális nem – alapesetben ez a nőknél két X, a férfiaknál pedig egy X és egy Y kromoszómát jelent.
2. gonadális nem – az ivarmirigyek határozzák meg. Nőknél petefészkek, férfiaknál herék megléte.
3. hormonális nem – a tesztoszteron, ami elsősorban férfi-hormon és az ösztrogén, ami pedig női-, de mindkettő megtalálható a másik nemben is, csak más mennyiségben.
4. külső nemi szervek – a nőknél csikló és szeméremajkak, a férfiaknál hímvessző és herezacskó.
5. belső nemi szervek – nők esetében petevezeték, méh, hüvely, míg a férfiak esetében ondóvezeték, ondóhólyag, prosztata.
Egy válás általában nem egyszerű. Véget ér egy kapcsolat, valaki mindig sérül, gyerek, felnőtt egyaránt. Flóra helyzete erre rátesz még pár lapáttal. Flóra interszexuális. Hím és női ivarszervekkel született. Édesanyja fiút akart, így hormonkezelés, nadrág, kék szoba, kék élet. De valami nem stimmelt. Hiába a hormonok, hiába a kék szoba, Flóra legeslegbelül lány volt.
Hiába volt lány, mégis az élet úgy sodorta, hogy megnősült, gyerekük született. Szerettem, mint embert. Számomra nincs külön nő és férfi, ember van, lélekkel. Nőként is tudtam szeretni őt– mondja Flóra. Hat év házasság után váltak külön az útjaik. Flóra férfiként helytállt, bár lelkileg nagyon megterhelte mindez.
A szakítás után elindult egy fizikai és lelki bántalmazások övezte rögös úton. Férfiből nővé kezdett válni. Mára már egy anyagilag és lelkileg független nőként él. Nincs párja, bár ismerkedik egy lánnyal, aki hasonló érdeklődésű, pánszexuális. A kezdeti kísérletező korszakában volt férfival kapcsolata, de kiderült, a pasi miután vele együtt volt, hazaérve, a feleségével “normális” életet élt.
Flóra felesége nem tudta, hogy férje milyen helyzetben van jelenleg. A gyerek rendszeresen láthatja a biológiai apját, aki idő közben tűsarkúban jár. Eljött a coming out ideje, hiszen elindultak a közös megegyezés irányába. A gyerek a legfontosabb Flóra számára. Persze nehéz állapot, amikor a saját nemi identitása megtalálása is közbeszól.
Valljuk be, az interszexualitás, illetve mindenféle eltérő szokás tabunak, devianciának számít a társadalomban, szinte csak a homoszexualitás az, ami a szemünk elé kerül. De a homoszexualitás sem elfogadott, sem a pánszexualitás, a transzvesztiták és még sorolhatnánk hányféle szexualizmus létezik.
Vajon a nagy magyar bíróság mit szólna Flórához? Túl tudna lépni azon, hogy most már nem férfi? Azaz sosem volt igazán férfi.
A gyereknek vajon mi a jó? Két szerető szülő, vagy egy férfi és egy nő?
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: